Sochovy národopisné slavnosti

Srdečně vás zveme na XXVII. ročník Sochových národopisných slavností, které se uskuteční v sobotu 20. srpna 2022 ve Lhotce pod Ondřejníkem v areálu u školy.
Slavnosti zahájíme jako obvykle ve 13:30 u pamětní desky Vincence Sochy, která se nachází na obecním úřadu. Průvodem se přesuneme do areálu u školky, kde bude probíhat zbytek programu. V pořadu „To su moje litery“ se představí dětské soubory Valášek, Malá Ostravica, Ostravička, Malý Grunik, Malá Ondřejnica a Dětský soubor Heleny Salichové. Následuje pořad dospělých souborů, ve kterém vystoupí soubory Valašský vojvoda, Ostravica, Ondřejnica, Suszanie, Vrčka a samozřejmě nebudou chybět také domácí Pilky. Ty oslavily v loňském roce významné jubileum, a tak si jejich vystoupení vychutnáme také v samostatném medailonu. Mezi jubilanty se letos přidává i dětský soubor Valášek z nedalekých Kozlovic, kterému bude patřit v programu na hlavním pódiu také vlastní blok. Večer bude patřit našim hostům, a to cimbálové muzice Danaj ze Strážnice a valašskému folklornímu souboru Jasénka ze Vsetína. Mimo hlavní program si můžete poslechnout muziky zúčastněných souborů, které budou během celého dne vyhrávat na pódiu za školou. V neděli v 9:00 se bude konat v místní kapli Navštívení Panny Marie mše svatá obětovaná za Vincence Sochu.
Pořadateli akce jsou Klub žen z.s. a Svaz měst a obcí povodí Ondřejnice ve spolupráci s Obcí Lhotka za finanční podpory Moravskoslezského kraje. Přijďte strávit příjemný den na sklonku prázdnin k nám do Lhotky, potěšit se krásou lidových písní a tanců nejen z našeho regionu, pochutnat si na nejrůznějších dobrotách, zazpívat si a zatančit při večerní zábavě nebo jen tak si popovídat s přáteli, kterých na „Sochovkách“ potkáte určitě mnoho.


Lhotka pod Ondřejníkem
so 20. 8. 2022, 13:30

Zdroj: facebook.com, www.sochovky.webnode.cz

| festival / přehlídkaOvěřené informaceLašsko

Podobné akce

Kraj beze stínu

Krumvíř, so 10. 6. - ne 11. 6. 2023