O projektu

Jsme parta kamarádů, co mají rádi folklór a tradice. Rádi navštěvujeme hody, košty a podobné akce, i proto jsme se rozhodli vytvořit tento web – velkou databázi všech folklórních akcí u nás.

Kontakt

e-mail: info@zafolklorem.cz 
Tým autorů nenese zodpovědnost za správnost údajů u událostí, které jsou prezentovány na tomto webu.

Tým autorů

Martin Sýkora

Krumvíř
Folklór je pro mě životní styl, rád poznávám tradice a bavím se s přáteli. Několikrát jsem stárkoval a nyní se spolupodílím na každoroční organizaci besedy u cimbálu v naší obci. Vystudoval jsem automatizaci na VUT v Brně a věnuji se tvorbě webů, webových aplikací, focení a grafice.

Mirka Ferstlová

Lanžhot
Folklor je nedílnou součástí mého života už od kolébky, kdy mi rodiče k usínání pouštěli dechovku. Kromě toho, že už několik let patřím do lanžhotské chasy a pravidelně vymetám všechny akce v okolí (razím totiž heslo, že sedět jednou prdelí na dvou hodech není nemožné), se také věnuju malování podlužáckých ornamentů. Svoji lásku k lidové kultuře jsem projevila i při výběru studia na VŠ.

Veronika Ledahudcová

Krumvíř

Klára Šedivá

Bohumilice
Miluju folklór a vyhledávám ho. Díky folklóru jsem poznala spoustu nových lidí. Svého času jsem i u nás pořádala hody, ochutnávky vín a akce různého typu. Rok rozděluju na tři roční období: 1. Plesová sezóna, 2. Sezóna koštů, 3. Hodová/Festivalová sezóna. Folklóru zdar!

Tomáš Rozbořil

Kašnice
Mám rád folklór, víno, pivo, kořalku, řízky a škvarky.

Štěpán Šmídek

Dambořice
Jsem členem Damborského folklorního souboru Salajka, díky němuž mám o folkloru široký rozhled a dostanu se na různá místa ať už v našem kraji, republice, nebo na světě. Folklor je mým životním stylem - účastním se verbířských soutěží, jezdím jako přespolní krojovaný po kraji a velmi rád se setkávám s novými zapálenými folkloristy. Kromě toho, že jsem již několikrát stárkoval v Dambořicích se ve volném čase kromě Salajky věnuji mnoha věcem. Mimo jiné jsem studentem Právnické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně.